top of page
124549174_xl_web.jpg

כל שינוי מתחיל בתקווה.

כל שינוי מתחיל בתנועה, אפילו פסיעה קטנה קדימה לעבר משהו.

זה מה שקורה גם בשילוב של כח ותנועה המתקיים במפגש בין שני גלגלי שיניים המניעים מכונה...או במקרה שלנו תהליך – תהליך לעבר תקווה ושינוי.

לא משנה מאיזה גלגל מתחילים להניע כל המכונה תזוז בכיוון הנכון.
כשאני מסתכלת על יסודות כל פגישה בתהליך טיפול מתמשך, אני מזהה שתמיד מופיעים אותם שחקנים - אותם גלגלי שיניים שמניעים את הפגישה עצמה ואת התהליך כולו. גם אם כל פגישה תתחיל בגלגל אחר – התנועה תמיד תיווצר.
וכשתנועה נוצרת...משהו קורה. משהו חדש מתאפשר ומכניס אופטימיות ותקווה כוח ומשימתיות ואמונה ששינוי בפתח...

מאיפה מתחילים?

מתחילים בכל מקום שתבחרו.

תהליך טיפולי הוא תהליך בתנועה מתעצבת, שאיננה לינארית.

אין מקום אחד ממנו הוא מתחיל ומקום אחר בו הוא נגמר.

בכל מפגש ובסופו של דבר בכל תהליך – כל תנועת גלגל תניע את המערכת

כולה ויתקיימו תנועה ושינוי.

מודל גלגלי התקווה והשינוי – עיקרון היסוד

הגלגלים

הנרטיב

לכל אדם, משפחה ומערכות יחסים יש סיפור משלה. זה שכל אחד מספר לעצמו, זה שמונע מערכים, אמונות, תפישות עולם, עמדות ודעות. אין אדם ומשפחה אחת דומה לאחרת. אני רוצה להכיר את הסיפור שלכם ודרכו להכיר אתכם. ככל שאבין אותו יותר – את הטוב לצד המאתגר, את השמחה לצד הכאב, אבין אתכם יותר ואוכל להתאים את התהליך וההדרכה המדוייקים עבורכם.

הדלת

לכל אדם דלת משלו. ואני מאמינה, שתפקידי כמטפלת לאתר את הדרך אליה ולמצוא אותה ויחד לפתוח, בזהירות בזהירות, ובהרבה ענווה. לכל הורה ולכל מערכת יחסים של הורים וילדים דלת משלהם, מיוחדת במינה, ממנה כדאי להיכנס על מנת להתחיל את העבודה.

הכלים

אף אדם לא נולד עם הידע איך להיות הורה לילד. בייחוד לילד עם מגבלה. לאורך עשרות שנות מחקר וטיפול פותחו גישות שונות וארגזי כלים מגוונים. כאלה שיעזרו לכם כהורים במפגשכם היומיומי עם הילד. לא כל כלי נכון לכל אחד. גם לא כל גישה. 

בעבודתי המשותפת איתכם, נאתר ונגדיר יחד את הכלים הנכונים עבורכם. נבנה את השפה והדרך ונייצר סט, שיאפשר לכם להניע ולנוע ביומכם בצורה מיטבית, שיטתית ומאפשרת.

נתנסה במגוון כלים טיפוליים ויחד נבין מה יעיל יותר מה פחות. ככל שארגז הכלים שלכם יתמלא בכלים המדוייקים, השינוי בבית ובכם יורגש ויתעצם.

איתור כוחות ויכולות

בכל אדם ותא משפחתי יש כוחות. גם אם לא תמיד קל לכם לראות אותם, לזהות אותם ולהעניק להם מקום של כבוד. בתהליך הדרכת ההורים שנקיים ביחד – נאתר, נזהה ונגדיר את מקורות הכח והיכולות. נניח אותם יפים ובהירים על השולחן. נאחז בהם, נעצים ונפתח אותם. נגלה ונחשוף גם את הכוחות של כל בני הבית, גם את של הבן או הבת עם המגבלה. איתור כוחות בקרב אנשים עם מגבלה הוא מנוע צמיחה, שביכולתו להעצים ולתרום לפיתוח תחושות מסוגלות וערך, עצמאות וביטחון.

למידה משותפת

אני מאמינה, שכל דבר שאני לומדת במפגשים איתכם – כל תובנה שנגלית, כל אתגר שאני מזהה, כל מחשבה שאני חושבת שעשויה לקדם – חובתי להציג בפניכם.
אנחנו עושים דרך משותפת כדי לחולל שינוי בחיים שלכם ושל ילדכם.
אני אוכל ללוות אתכם בדרך ככל שתבחרו בכך – אך בסופו של יום, ילדיכם הוא שלכם וממנו אתם באים ואליו חוזרים בכל יום. 
לכן, כל תובנה שנגיע אליה, כל כלי שנפתח, יוגשו ויותאמו עד שתוכלו לתרגל ולהשתמש בהם שוב ושוב. נגיע לתהליך עם גמישות מחשבתית ויחד נפתח את השיטה והדרך שמתאימה לכם.

החלום

“תכוונו לירח. גם אם תפספסו, תנחתו בין כוכבים” (לס בראון) – אני מאמינה בכל ליבי במשפט הזה. בצורה מפוכחת ואחראית נרקום יחד את החלום המשפחתי – של התא כולו, שלכם ההורים ושל ילדכם. משנראה אותו ונכוון אליו ב”ווייז של החיים” – נוכל להתחיל לפרקו ולהתוות לתוכו – מטרות, יעדים ופסיעות – בדרך להגשמתו.
אני גם מבינה, שלעתים קשה לראות מחר בהיר יותר, אבל יחד נוכל להתחיל בפסיעות קטנות קטנות ושינויים מינוריים ולאט לאט נגבש יעדים ומטרות.

Artboard 5.png

המשמעות של גישת גלגלי התקווה
והשינוי בהתמודדות היומיומית:

גישת גלגלי התקווה והשינוי תהיה עבורכם ההורים עוגן לחזור אליו גם מחוץ לקליניקה. בכל רגע נתון של אתגר, קושי או התמודדות, תחזרו לרעיון המרכזי, תקחו אוויר, תעצרו ותזכרו, שכל מה שעליכם לעשות עכשיו הוא פסיעה קטנה שתניע גלגל כלשהו בכיוון הנכון ומשם רק טוב יקרה.

bottom of page